Jak zwiększyć swój budżet?

Sposobów na zwiększenie domowego budżetu jest mnóstwo. Niektórzy mówią o wyprzedaniu starych, niepotrzebnych przedmiotów ze strychu czy piwnicy, jeszcze inni: o inwestowaniu zarobionych pieniędzy, robieniu listy zakupów przed pójściem do hipermarketu, czy zrezygnowaniu z niepotrzebnych rozrywek. Jest jednak jeden sprawdzony i pewny sposób, który zawsze wniesie dodatkowe fundusze na konto: praca.

O rynku pracy w Polsce mówi się wiele, ale faktem jest, że praca dorywcza przez internet staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza ludzie młodzi chętnie tak sobie dorabiają, mogąc jednocześnie kontynuować naukę i poszukiwać zleceń dzięki nowym technologiom. Co konkretnie mogą robić? Dobrym pomysłem jest objęcie stanowiska tajemniczego klienta; na przykładzie aplikacji BuzzBee można sprawdzić, jak wygląda taka praca. Co trzeba zrobić, żeby zarobić?

Dostań wynagrodzenie od zrobienia zdjęcia
Nie jest to zadanie specjalnie trudne – wystarczy posiadać telefon z możliwością robienia zdjęć, co, w dobie otaczających nas smartfonów, nie powinno być niczym skomplikowanym. Firmy często korzystają z tej opcji współpracy, co pokazują oferty, które można zobaczyć w BuzzBee. Ważne jest, aby jakość zdjęć była dobra, ale jednocześnie nie powinniśmy przesadzać, chcąc zabrać najnowszy model lustrzanki z szerokokątnym obiektywem. Po zrobieniu porządnej dokumentacji fotograficznej, przychodzi pora na opisanie zdjęć – czasem wymagane jest podanie marki konkretnego produktu, czasem także jego ceny lub ilości na półce.

Dostań wynagrodzenie od liczenia
Bardzo często połączone jest to ze zrobieniem dokumentacji fotograficznej – w porównaniu jednak do zdjęć, mniej liczy się wizualna strona i rozmieszczenie produktów, a bardziej: ich ilość i stosunek ilościowy jednej marki do drugiej, a czasem stosunek ilości produktu w różnych lokalizacjach.

Dostań wynagrodzenie od przeprowadzonych ankiet
Najczęstsza forma Tajemniczego Klienta – odgrywanie roli. Mimo że wykonywanie zlecenia to praca, Tajemniczy Klient musi być pewnego rodzaju aktorem. Może odbywać się dwojako – albo otrzymujemy wcześniej scenariusz, którego musimy się ściśle trzymać i punkt po punkcie realizować kolejne pytania, komentarze, sugestie, albo mamy określony tylko cel ogólny (na przykład: wykaż zainteresowanie kupnem danego produktu), a później wypełniamy ankietę, która dotyczy naszych odczuć związanych z obsługą. Naturalnie, choć nieco bardziej inscenizowana, najczęściej wybierana jest opcja pierwsza – jest łatwiej mierzalna.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Polityka prywatności

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij

Pobierz BuzzBee z Google Play