Re: Co odpowiadać na zakaz fotografowania w sklepach

#13
Myślę że warto dla zasady. Właściciel był święcie przekonany że może sam ustalać prawo we "własnym sklepie". A co do dowodów to mogę jeszcze raz tam iść jutro i sprowokować całą sytuacje i to nagrać ,a przy okazji może nawet uda się ankietę zrobić ;). Może ktoś wie. Czy mogę wnioskować o odszkodowanie i w jakiej kwocie?

Re: Co odpowiadać na zakaz fotografowania w sklepach

#14
Czy zmieniło się coś w sklepach odnośnie robienia zdjęć? Pracuje w hipermarkecie i ostatnio między pracownikami była rozmowa na ten temat. Jedna coś powiedziała "ale u nas i tak nie można robić zdjęć" a drugą na to "już można, już można". To było podsluchane bo przechodziłem obok, więc glupio było dopytywac. Czy to dotyczyło tylko tego sklepu czy ogólnie we wszystkich sklepach? Ktoś coś wie, jakieś nowe przepisy?
Nazwa użytkownika w aplikacji damal168
Bydgoszcz
Xiaomi Redmi Note 4
Android 7.0

Re: Co odpowiadać na zakaz fotografowania w sklepach

#15
"Oczywiście sklep może wprowadzić na swoim terenie regulamin przewidujący różne zakazy albo nakazy.

Ale klientowi zasady obowiązujące w placówce muszą być przy wejściu jasno zakomunikowane, tak aby wiedział, czego może się tam spodziewać. I podjąć decyzję, chce wejść albo nie.

Tymczasem w niektórych sieciach kierownictwo pytane o regulamin wskazywało piktogramy: przekreślony aparat, przekreślonego psa, przekreślone lody.

Na pytanie o regulamin w postaci pisemnej obsługa rozkładała ręce.

Jak sklepy uzasadniają zakaz fotografowania? Wymówek jest kilka. Na przykład argumentują, że stanowi to kradzież ich własności intelektualnej w postaci autorskiego sposobu rozmieszczenia produktów na półkach. - Taka argumentacja jest całkowicie chybiona zwłaszcza w odniesieniu do towarów niebędących utworami (utworami są np. obrazy, plakaty, biżuteria) - mówi dr Artur Krzykowski z warszawskiej kancelarii prawnej AKLEGAL."

Takie tam... ;)
4.4.2
Blackview Zeta V16
;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości