pasek stanu w aplikacji

#1
Hej,
Myślę, że całkiem dobrym rozwiązaniem dla aplikacji byłoby dodatnie paska stanu systemowego (ten górny) (oczywiście możliwość włączenia w opcjach apki aby każdy mógł sobie wybrać czy mu to potrzebne czy nie) większość z nas ma tam wtedy opcje włączania wifi, danych,lokalizacji, dla mnie osobiście jest dość uciążliwe, że kiedy próbuję włączyć buzzbee bez gpsa albo połączenia internetowego automatycznie przenosi mnie do opcji systemowych i włączenia odpowiedniej funkcji, (w starszych telefonach z androidem <4.0 ma to sens ponieważ na górnym pasku nie ma możliwości włączenia poszczególnych opcji typu wifi, natomiast w nowych juz taka opcja jest, wtedy np. aplikacja startuje pojawia sie komunikat,że musimy włączyć lokalizację i połączenie internetowe bo wykonaniu tej czynności aplikacja przechodzi ,,dalej'' i można jej normalnie używać :)
pozdrawiam

Re: pasek stanu w aplikacji

#2
jeszcze dodatkowo pomyślałem, że możnaby dodać opcję dodania zdjęcia z galerii do zadania :) np. nie mając połączenia internetowego jesteśmy w miejscu w którym musimy zrobić zdjęcie do zadania, wykonujemy je a do realizacji zadania służy nam podczas finalizacji w domu :)

Re: pasek stanu w aplikacji

#3
amadipo pisze:jeszcze dodatkowo pomyślałem, że możnaby dodać opcję dodania zdjęcia z galerii do zadania :) np. nie mając połączenia internetowego jesteśmy w miejscu w którym musimy zrobić zdjęcie do zadania, wykonujemy je a do realizacji zadania służy nam podczas finalizacji w domu :)


Ciekawy pomysł; kłopot polega jednak na tym, że system musi na bieżąco rejestrować datę i godzinę wykonania zadania oraz dokładną lokalizację. To odbywa się po stronie serwera, więc w zadaniach z określonym miejscem realizacji połączenie jest na razie konieczne.

BK
Beekeeper
Ekipa BuzzBee
Mi Note 10, Android 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości