Czemu Paypal pobiera az tak dużą bo 2,9 % prowizję od wpłat a Nestbank 0% prowizji.

#1
Zadałem to pytanie paypalowi.czemu zamiast 1,90 zl Prowizji Pobrano mi wieksza kwote.
Takie odpowiedzi otrzymalem.
Z czego wynika ze,pobierają 2,9 % od przelewanej kwoty plus 0,80 zł.
Czyli to jest ogromna prowizja.
Obliczajac srednio,przy np 300 zł jeden audyt robimy za darmo za przelew.
Uważam ze Nestbank byl by lepszy bo darmowy całkowicie.
A w aplikacji w zakladce przelew widnieje cały czas 1,90 zł.Co jest nieprawda,czemu tak jest?
Zapytałem Buzzbee,odpowiedz moze dojdzie.

Tu 1 mail od Paypal
Szanowna Pani Janusz

dziękujemy za skontaktowanie się z firmą PayPal.

Prowizja za otrzymanie płatności krajowych wynosi 2,9%+0,80 PLN. Jest to stawka podana w naszej umowie, jak i na głównej stronie.

Bardzo mi przykro, jeśli Pana partner wprowadził Pana w błąd. Naturalnie może Pan zwrócić transfer, a my oddamy Panu prowizję.

W razie dalszych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem
Wojciech Grieg
Dział Obsługi Klienta
PayPal

Tu 2 wiadomość od Paypal.

Kokejny mail otrztmałem od paypal z odpowiedzią.
Z czego wynika ze wprowadzacie w blad.
Gdyz prowizja za przelanie kwoty to nie 1,90.A 2,9% od kwoty przelewanej na paypal plus 0,80 zl czyli gdzie jest to 1,90 zl wyliczone przez was i widniejace w aplikacji w zakladce przelew?
1000 razy jest lepszy nestbank bo darmowy.


Panie Januszu, sprawdziłam transakcję numer 9DA25707YD292015N i mogę potwierdzić, że została naliczona prowizja w wysokości 8,55 PLN.

Prowizję obliczyliśmy na podstawie stawki podstawowej dla transakcji krajowych, czyli 2,9%+ 0.80 PLN.

Dokładny opis prowizji za transakcje komercyjne znajdzie Pan w Umowie z Użytkownikiem w tabeli A2.

W razie dalszych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem
Natalia Glik
Dział Obsługi Klienta
PayPal
Janusz
Sony Xperia xa1 ultra
Android 7.0

Re: Czemu Paypal pobiera az tak dużą bo 2,9 % prowizję od wpłat a Nestbank 0% prowizji.

#3
Kurcze Ty to masz pecha :(
19 grudnia wypłaciłem 281,02PLN i 1,9PLN prowizji. Na PayPal przyszło dokładnie 281,02PLN zgodnie z umową. Zero problemu, wszystko działa.
BuzzBee ma na pewno umowę z PayPal na konkretną, stałą prowizję 1,9PLN, a tobie policzyli po standardowej. Błąd systemu i tyle.
E-mail masz taki sam w BuzzBee jak i w PayPal?

Rychu
Samsung Galaxy S7
Android 8.0

Re: Czemu Paypal pobiera az tak dużą bo 2,9 % prowizję od wpłat a Nestbank 0% prowizji.

#4
Jak bym miał inny email niz w buzzbee i paypal.To przelew by wogole nie doszedł.
Teraz to jedynie buzzbee moze tylko to wyjasnic.
Czemu taką prowizje mi pobrano.
Jak zapewne czytałes odpowiedz z paypal napisali ze moj kontrachent cos pokręcil,czyli w paypal uwazaja ze u nich jest wszystko ok.
Wiec ja juz sam nic nie zrobie.
Dlatego,licze ze buzzbee to wyjasni.
Gdyz to ich system dokonywał przelewu na paypal
Choc watpie w to.
Cały czas twierdze ze paypal to najgirsze co moze byc.A Nestbank jest o niebo lepszy.
Bo darmowy w wszystkim.
Janusz
Sony Xperia xa1 ultra
Android 7.0

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości