Zdjęcia w aplikacji

#1
Jak wiadomo, żeby zrobić zdjęcie podczas wykonywania zadania, trzeba kliknąć na ikonkę aparatu, wycelować smartfonem, zatwierdzić i przejść dalej, aby robić kolejne fotki.
Jest to kłopotliwe, a czasem wręcz uniemożliwia wykonanie zadania, jeśli ma ono być wykonane niepostrzeżenie.
Dlatego ideałem byłaby możliwość dodawania zdjęć z galerii telefonu.
Przykładowo: Ostatnie badanie placówek ubezpieczycieli. Często małe pokoje z konsultantem, przy którym nie można zrobić fotek. A gdyby szło wgrać fotki z galerii, to wchodzę do punktu z telefonem zawieszonym na smyczy na szyi, strzelam parę kadrów i wychodzę bez wzbudzania podejrzeń o niecną działalność szpiegowską ;) Przed lokalem już mogę sprawdzić czy fotki dobrze wyszły i wgrać odpowiednie do zadania.
Ponieważ przypuszczam, że jednak dodawanie fotek z galerii jest jednak zablokowane celowo, to proponuję rozwiązanie pośrednie.
Po uruchomieniu zadania i złapaniu pozycji GPS, żeby już w samym zadaniu można było uruchomić tryb foto pozwalający zrobić kilka fotek i później je dodać w odpowiednie miejsca w zadaniu. Taka mini galeria na potrzeby konkretnego zadania.

Rychu
Samsung Galaxy S7
Android 8.0

Re: Zdjęcia w aplikacji

#2
Już jakiś czas temu o tym było mówione. Zdaje się, że fakt wykonania zdjęcia w mechanizmie aplikacji podwyższa rzetelność wykonania.
Współpraca z aplikacjami zewnętrznymi to częściowe ryzyko przekrętów i modyfikacji daty, godziny, rzeczywistego obrazu fotografii.

Przynajmniej ja to tak rozumiem i jeśli byłbym klientem zewnętrznym Buzzbee - również miałbym problem z akceptacją możliwie zmienionych zdjęć, wykonanych poza aplikacją.
Nazwa użytkownika w aplikacji: Omb Ochrona
Sony Xperia L, Android 4.2.2.

Re: Zdjęcia w aplikacji

#3
Szkoda, że u nas ciągle trzeba kombinować i zabezpieczać się przed próbami oszustwa. Bo pewnie ktoś rzeczywiście by coś zaczął kombinować :(
Osobiście chętnie bym np. w przypadku takiego badania ekranów, kiedy były problemy z fotografowaniem ich komórką, zrobił dobre foty lustrzanką, kartę pamięci podpiął pod smartfona i wgrał zdjęcia do aplikacji. Mnie by to ułatwiło zadanie, a zleceniodawca by dostał fotki w bardzo dobrej jakości :)
No ale takie rzeczy to nie przejdą, dlatego zaproponowałem tryb fotografowania i mini galerii już w samym zadaniu. Czyli robimy z 6 fotek z ukrycia, wybieramy 2 najlepsze i zaliczamy poprawnie zadanie.

Rychu
Samsung Galaxy S7
Android 8.0

Re: Zdjęcia w aplikacji

#5
Na pewno takie rozwiązanie nie pojawi się od razu, oczywiście coś można robić w tym kierunku bo sporo w tym racji, w małych placówkach wykonywanie zdjęć praktycznie graniczy z cudem jedynie pomóc może duży ruch, jednak często to się nie zdarza. A sytuacja gdzie wszyscy się na mnie patrzą a ja miałbym robić zdjęcie i od razu wyjść nie wchodzi w grę :D

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Samsung Galaxy Ace 4 (SM-G310A)
Wersja systemu android 4.4.4
Nazwa użytkownika aplikacji: saint_lfc

Re: Zdjęcia w aplikacji

#6
xmarox pisze:No tak to by bardzo usprawniło pracę. Zobaczymy co przyszłość przyniesie.
Od dawna nie było aktualizacji ;)
Może będzie teraz dużo większa? Może będzie na windowsa? Wszystko przed nami


Aplikacja w końcu wszystkim dobrze śmiga, aktualizacja niesie ze sobą ryzyko wadliwego działania. Tak przynajmniej ja to widzę :D
Sony Xperia SP LTE, 4.3,
Nazwa użytkownika w aplikacji: grzymu
BuzzBee zawsze najnowszy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości