Umiejętności poszukiwane przed pracodawców – które z nich Ty posiadasz?

Doświadczenie zawodowe (58,11%) jest najczęściej poszukiwane wśród pracowników – tak wynika z najnowszych badań Adzuna. Staje się ono istotniejsze od posiadanego poziomu wykształcenia (36,06%) czy znajomości języków (23,73%). Znane jest jednak błędne koło, na które narażeni są młodzi ludzie – bez doświadczenia pracy nie znajdą, a ciekawe i interesujące doświadczenie ciężko zdobyć. Czy aby na pewno?

Z badań wynika, że pracodawcy potrzebują nie tylko osób o kompetencjach twardych – takie jak zdobyte dyplomy czy władanie językami – ale doceniają także umiejętności miękkie, których procent posiadania ciężko zmierzyć, ale stosunkowo łatwo ocenić, czy się je posiada, czy nie. Zgodnie z badaniami Adzuna tuż za podium znalazła się dynamiczność (11,28%), komunikatywność (10,52%), dyspozycyjność (9,92%) i samodzielność (8,57%).

Dynamiczność to sprawdzenie, jak szybko reagujemy na zmiany. To także sprawdzenie naszego refleksu – podczas naszej ostatniej akcji sprawdzaliśmy, kto pierwszy zgarnie atrakcyjne zadania. Im ktoś działa szybciej i efektywniej, tym sprawniej osiąga sukces!

Komunikatywność to jedna z tych cech w firmie, której brak zauważymy najbardziej dotkliwie. Reklama już dawno się nauczyła, że informacja stanowi największą wartość, wyższą nawet od danej usługi czy produktu – wielkie korporacje powołują na stanowiska specjalistów od komunikacji wewnątrz firmy i na zewnątrz. Prawidłowe komunikowanie się to nie tylko wymiana grzecznościowych small talków na korytarzu – to też umiejętność selekcjonowania informacji, a także umiejętność dyskusji: czy to w świecie realnym, czy też wirtualnym.

Wśród studentów i licealistów ciężko z dyspozycyjnością, bo ogranicza ich nauka. Warto jednak pamiętać, że edukacja nie zajmuje ich całego dnia, a to, jak wykorzystują czas wolny, związane jest tylko z umiejętnością organizacji czasu. Praca dla studenta jest możliwa, jeśli tylko odpowiednio ułoży on swój plan zajęć – praca dla licealistów to okazja do pracy w weekendy albo, najczęściej: popołudniami. BuzzBee jest ciekawą alternatywą dla osób, które cenią sobie elastyczne i dopasowane do pracownika zlecenia.

Samodzielność – cecha, która przypisana jest ludziom sukcesu. Deklarując zrealizowanie zadania, bierzemy odpowiedzialność za jego wykonanie. Jesteśmy na tyle samodzielni, że nie musimy być prowadzeni za rączkę na każdym etapie jego rozwiązania – a jednocześnie na tyle odpowiedzialni, że potrafimy skorzystać z pomocy innych, jeśli natrafimy na problem, którego nie potrafimy rozwiązać. Praca dodatkowa przez Internet jest okazją, aby z naszej samodzielności skorzystać, na przykład realizując zlecenia BuzzBee. Samodzielnie wybieramy zadania, samodzielnie je realizujemy i samodzielnie się z nich rozliczamy – dzięki pozyskiwanemu zaufaniu wychodzimy tylko na plus.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Polityka prywatności

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij

Pobierz BuzzBee z Google Play