3 zasady, które powinien znać każdy Tajemniczy Klient

Praktyka mistrza czyni; doświadczenie nasze umiejętności zwiększa oraz coraz to lepsi stajemy się – tak na pewno powiedziałby niekwestionowany Mistrz Yoda na pytanie „jak zostać Tajemniczym klientem?”. Podajemy parę wskazówek i zapewniamy: Moc będzie z Tobą!

Dokładnie zapoznaj się z dokumentacją i firmą
Jeśli na słowo „dokumentacja” przeszły Cię dreszcze, spokojnie – prawdopodobnie nie będziesz miał do czynienia z niepotrzebną papierkologią i biurokracją, ale samymi istotnymi i najważniejszymi informacjami. Dokładne zapoznanie się z ich treścią pozwala lepiej przygotować się do samego badania; jesteśmy doskonale świadomi tego, co mamy badać, dlaczego i jak.
Dostałeś informacje o badaniu, na przykład w aplikacji BuzzBee – jak masz je przeprowadzić i jakie informacje uzyskać, ale niekonieczne dobrze znasz markę, którą masz badać? Koniecznie uzupełnij te braki – może to właśnie przeczytanie historii albo filozofii firmy pozwoli Ci na lepsze wykonanie zadania?

Niech stanie się to częścią Twojego życia
Zwłaszcza jako Tajemniczy Klient praca łatwo może zmieszać się z życiem prywatnym, ale choć rada brzmi nieco absurdalnie, pozwól, aby była realna – nie chodzi o to, żeby Twoje życie prywatne zrównało się z życiem zawodowym, ale o to, żebyś mógł bardziej naturalnie i realnie wypełnić swoje zadania. Masz problem z samochodem i potrzebujesz oleju? Wyobraź sobie swoje ulubione auto i spróbuj kupić do niego olej. Szukasz prezentu dla najbliższej osoby – badasz to, jak pracownik Ci pomaga? W swojej głowie wybierz sobie osobę, dla której mógłbyś przygotować taki podarek. Wcale nie musisz tego kupować – nie to zakłada zadanie – ale układanie realnych scenariuszy w głowie sprawia, że o wiele łatwiej je wykonać.

Jak najlepiej udokumentuj wyniki badań
Ludzka pamięć jest ulotna i skłonna do zapominania najważniejszych szczegółów – dlatego najszybciej, jak to tylko możliwe, sporządź notatki z badania, spisz sprawozdanie lub ankietę – to pomoże Ci na dokładniejsze odpowiedzenie na pytania opisowe w aplikacji BuzzBee. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z dyktafonu; wtedy dokładniej możemy stworzyć całą analizę, będąc pewnym, że nie jest ona zmieniona przez naszą subiektywną pamięć. Jako efektywny Tajemniczy klient zarobki, które uzyskamy, będą w dużej mierze zależeć od jakości naszych prac – od poziomu zrealizowania zadań zależne będą także nasze dalsze zlecenia, warto więc być możliwie jak najbardziej dokładnym i skrupulatnym.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Polityka prywatności

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij

Pobierz BuzzBee z Google Play