Praca kiedyś i dziś – czym się różni?

Ludzie młodzi z roku na rok coraz bardziej opanowują rynek pracy. Mają zupełnie inne oczekiwania od swoich rodziców, inaczej też postrzegają życie zawodowe i zupełnie inaczej wygląda ich podejście. Jakie są trzy największe różnice pomiędzy „starym” a „nowym” porządkiem?

Elastyczny czas pracy vs praca od-do
Kiedyś praca od 7:00 do 15:00 stanowiła szczyt marzeń. Teraz też wiele osób pracuje w trybie 8-godzinnym (chociaż teraz czas ten przesunął się z 7:00 na 9:00). Nie dla wielu jest to jednak pożądany tryb pracy; narzuca rutynę, ogranicza swobodę i wymusza dyspozycyjność w stałych godzinach. Elastyczny czas pracy staje się coraz bardziej pożądany; bardziej od tego, czy przyjdziemy na 9:00, czy na 11:00, liczy się wykonane zadanie. Takie rozwiązanie znajdziemy między innymi w BuzzBee – to Ty tutaj jesteś szefem.

Kreowanie zadań vs realizowanie zadań
Zawsze – to akurat jest niezmienne – chcemy robić to, co lubimy i co sprawia nam przyjemność. Różnica polega na tym, że coraz częściej mamy wybór, jak dane zadanie chcemy zrealizować; podejmując się zadania, możemy w dużej mierze decydować o jego kształcie. Co więcej, nasza opinia jest brana pod uwagę – a sposób wykonania zadania ma duży wpływ na dalsze decyzje biznesowe.

Życie w Internecie vs życie z Internetem
Podstawowa różnica dotyczy jednak podejścia do technologii – obecnie „umiejętność pracy z komputerem” to standard, a nie dodatkowa wartość. Internet wkracza do każdej dziedziny naszego życia, nic więc dziwnego, jak istotny jest w naszym życiu zawodowym. Praca przez Internet staje się coraz chętniej wybieraną opcją, zwłaszcza wśród ludzi związanych z branżą IT. Obecnie jednak coraz częściej rynek pracy przenosi się do Internetu – ogłoszeń o pracy nie szukamy już w gazetach, ale na portalach; zgłoszenia wysyłamy e-mailem; raportów nie drukujemy, ale przesyłamy w *.pdf. Praca dodatkowa przez internet przestaje nas zadziwiać, a zarabianie smartfonem wydaje się być równie naturalne co oddychanie nosem. Tak jak kiedyś w książce telefonicznej szukaliśmy numeru do odpowiadającej nam firmy, tak teraz aplikacje do zarabiania – takie jak BuzzBee – służą nam do wyszukiwania odpowiadającego nam zlecenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Polityka prywatności

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij

Pobierz BuzzBee z Google Play