Płatność telefonem

#1
Witam,

W moim magicznym notesiku znalazł się również pomysł na udogodnienie w sposobie otrzymywania naszych pszczelich zarobków. Pomysł nie jest w pełni gotowy i z chęcią zająłbym się aby go rozbudować i wszystko szczegółowo opisać jednak potrzebuję potwierdzenia czy od strony technicznej jest to możliwe i czy użytkownicy takiej możliwości by chcieli.
Plan jest prosty - przykład:
Pszczółka wykonuje zadania, dostaje za to obdarowana "X" kwotą. Po jakimś czasie na koncie posiada "Y" zł. (wiadomo, że "Y" > 2 zł). Idzie na miasto i nagle zachciało jej się pić. Niestety portfel został w ulu ale ma ze sobą telefon, który umożliwia płatność zbliżeniową. Pamięta, że ciężko pracowała na swoje zarobione "Y" zł i chciałaby je teraz móc wypłacić ze swojego konta BuzzBee prosto na konto właściciela sklepu spożywczego.
Teraz pytanie do administratorów: Pszczółka ma szansę się napić czy będzie nadal spragniona? :)

Długo nad tym myślałem. Doszedłem do wniosku, że może być to niemożliwe ze względu np. tych podatków Paypal-a ale może jest inny sposób jaki Wy macie/znacie/stosujecie. Stwierdziłem, że za podzielenie się nawet złym pomysłem nikt nikogo bił nie będzie i zaryzykowałem :D

Pozdrawiam,
Jakub
Obrazek

Re: Płatność telefonem

#2
Ciekawy pomysł!
Prawdopodobnie na dalszy etap rozwoju bo trzeba czekać na popularyzację wirtualnych portfeli NFC w telefonach...
Będziemy rozmawiać z Orange na ten temat i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrowienia:)
Skillman
Ekipa BuzzBee
Nazwa użytkownika w aplikacji: skillman
Huawei P30Lite

Re: Płatność telefonem

#3
NFC z tego co wiem, to chyba każda aplikacja mobilna każdego banku już to posiada. Problem w tym że użytkownicy telefonów jeszcze do końca nie wiedzą o co chodzi, a poza tym musieliby wymienić karty. Ale z czasem na pewno tak się stanie, ze większość ludzi będzie z tego korzystała :)
Huawei Honor X4
Android 4.4.2

Re: Płatność telefonem

#4
Przyznam, że pomysł ciekawy, no ale jak już wspomniałeś - to może być trudne w realizacji przez podatki itp.
Ja każdą zarobioną złotówkę natychmiastowo przelewam sobie na paypal a z niego na konto bankowe. W ciągu 1-2 dni otrzymuje moje pieniądze a później jeśli już nie mam karty to płacę za pośrednictwem usługi BLIK. Gorzej jeśli się opóźni i mamona nie przyjdzie na czas :P
Sony Xperia SP LTE, 4.3,
Nazwa użytkownika w aplikacji: grzymu
BuzzBee zawsze najnowszy!

Re: Płatność telefonem

#5
grzymu pisze: Ja każdą zarobioną złotówkę natychmiastowo przelewam sobie na paypal a z niego na konto bankowe.


Ja również, jednak zauważ - droga jest długa. Mimo to, że między BuzzBee a Paypalem trwa sekundę to już z Paypal-a na konto w banku nawet 3 dni. A tak miałbyś swoje koło ratunkowe i od razu po weryfikacji Twojego zadania możesz wydawać $ :D
Obrazek

Re: Płatność telefonem

#6
Najpierw fotografujesz zamrażarkę, następnie wyciągasz loda i kupujesz go za natychmiastowo zarobione pieniądze (o ile oczywiście wieść o weryfikacji przybywałaby wcześniej) To byłby bajer :D
Sony Xperia SP LTE, 4.3,
Nazwa użytkownika w aplikacji: grzymu
BuzzBee zawsze najnowszy!

Re: Płatność telefonem

#7
grzymu pisze:Najpierw fotografujesz zamrażarkę, następnie wyciągasz loda i kupujesz go za natychmiastowo zarobione pieniądze (o ile oczywiście wieść o weryfikacji przybywałaby wcześniej) To byłby bajer :D


Dokładnie! Zobaczymy co przyniesie przyszłość, jednak gdyby coś takiego się udało to jeśli jesteś aktywną pszczółką to pieniążków Ci na koncie nie brakuje i z weryfikacji możesz się już cieszyć w jakimś parku z lodem :D
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości