Okres ważności zadania

#1
Nie wiem czy ktoś podrzucił taki pomysł, ale nie znalazłam więc dodaję. Fajnie byłoby by np przy zadaniu widniał jakiś licznik informujący nas ile dni lub godzin będzie jeszcze aktywne zadanie, za ile czasu zniknie ono z listy. No chyba że będą bezterminowe. Bo kilku zadań nie zdążyłam zrobić, chodzi o te ekrany reklamowe, poprostu nie sądziłam że one tak szybko znikną

Re: Okres ważności zadania

#6
nie testowałem systemu, bo nie wierzę w jego efektywność dorabiania coś jak klikanie w reklamy :lol:
póki co wygląda mi to na polowanie na zadania i kto pierwszy ten lepszy, a to może zniechęcać tych naprawdę ambitnych :(

mając dane z GPS-a (pszczoły i zadania) wysyłacie komunikat najbliższej pszczole i ta akceptuje bądź odrzuca.
na wykonanie zadania ma np. 30 min, po tym okresie jeśli osoba się nie wyrobi, zadanie przechodzi na kolejną pszczołę.

dodatkowe parametry:
1) odrzucenie = brak możliwości wykonania zadania w danej lokalizacji w określonym czasie. ma to zachęcać do aktywności w całym systemie. odrzucenie jest uczciwym podejściem do tematu. można być u lekarza, na spotkaniu czy w innej nieodpowiedniej sytuacji :lol: które uniemożliwi wykonanie zadania w danym czasie. odrzucenie to coś jakby "podaj dalej"
2) niewykonanie zadania po wcześniejszej akceptacji = brak zadań przez kolejne 24h, nawet jeśli pszczoła jest na miejscu. leniwych pszczół w systemie nie potrzeba. nagradzana jest solidność.
3) N nie wykonanych zadań = zawieszenie pszczoły na okres miesiąca, trzech czy pół roku aż w końcu należy taką pszczołę wykluczyć z roju
4) nieprawidłowo wykonane zadanie = tu już wymyślcie sami, bo nie rzecz w tym by zaakceptować zlecenie i odbębnić zadanie tylko by zrobić to solidnie
Ostatnio zmieniony 5 cze 2015, o 10:15 przez maly, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Okres ważności zadania

#7
idea sama w sobie jest ciekawa, jeśli jest robiona przy okazji. kluczem jednak jest akceptacja zadań bo w ten sposób zbudujecie porządny UL :D jeśli ludzie będą ścigać się o zadanie to możecie stracić na wizerunku i zostaniecie olani bo nie gwarantujecie efektów (pieniędzy).

nie zbudujecie zespołu, któremu zawsze będzie się chciało, a bez tego system się posypie jak domek z kart lub będziecie mieć luki, za które w zleceniodawcy wam nie zapłacą bo nie pokryjecie jakiegoś tam "fragmentu" kraju/województwa/miasta. wiadomo, że w tym wszystkim chodzi o pieniądze ;)

z czasem bardziej pracowite pszczoły możecie nagradzać zwiększeniem czasu na wykonanie zadania. nawet do 24h. wówczas być może pojawią się kolejne zadania i taka osoba wybierając się na miasto wykona z marszu 10-20 zadań, za które dostanie bardziej "konkretne" pieniądze :roll: gdyby jeszcze takie osoby mogły w badanych punktach mieć dodatkowe rabaty na zasadzie karty stałego klienta to myślę, że parę sieciówek możecie zainteresować. wszak ich własne pieniądze, wydane na badanie, mogą do nich wrócić po zakupach pszczoły w danym punkcie - to na ogół działa bo zleceniodawca odzyskuje część pieniędzy.

nie mniej trzymam kciuki za projekt bo dla wielu młodych ludzi może to być ciekawy sposób na kieszonkowe w sumie za odrobinę zaangażowania. nauczy ich to pewnej systematyczności, odpowiedzialności. jako potencjalny pracodawca na pewno spojrzałbym na taką osobę bardziej przychylnie :ugeek:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości