Pomysł na rozwój aplikacji i zwiększenie aktywnej liczby pszczółek

#1
Witam, od niedawna jestem pracowitą pszczółką i rzetelnie wykonuję zadania. Patrząc na rozwój pod kątem marketingowym wszystkich większych prężnie rozwijających się firm, produktów, pomyślałem że można by było zrobić coś na zasadzie systemu partnerskiego. Chodzi mi o sytuację - Ja polecam komuś aplikację (reklama wirusowa) - Osoba instaluje apkę, wykonuje , zarabia a ja otrzymuję powiedzmy 5% jego zarobków. Taki trochę system prowizyjny ale dobrze motywowałby przyszłe pszczółki do zarabiania pieniędzy i powiększania NASZEJ społeczności - taki mały mlm. Co o tym sądzicie?

Re: Pomysł na rozwój aplikacji i zwiększenie aktywnej liczby pszczółek

#2
speed070689 pisze:Witam, od niedawna jestem pracowitą pszczółką i rzetelnie wykonuję zadania. Patrząc na rozwój pod kątem marketingowym wszystkich większych prężnie rozwijających się firm, produktów, pomyślałem że można by było zrobić coś na zasadzie systemu partnerskiego. Chodzi mi o sytuację - Ja polecam komuś aplikację (reklama wirusowa) - Osoba instaluje apkę, wykonuje , zarabia a ja otrzymuję powiedzmy 5% jego zarobków. Taki trochę system prowizyjny ale dobrze motywowałby przyszłe pszczółki do zarabiania pieniędzy i powiększania NASZEJ społeczności - taki mały mlm. Co o tym sądzicie?

Jest ten program wdrażany ale jeszcze potrwa zanim będzie działał.
Mateusz
Login w aplikacji: xmarox
Nubia z17 Lite
Jak skutecznie zgłosić problem?
Robienie zdjęć w sklepach//co jak dlaczego\\

Re: Pomysł na rozwój aplikacji i zwiększenie aktywnej liczby pszczółek

#3
Wiem, że za chwilę pewnie uznacie mnie za malkontenta, ale należy troszczę rozszerzyć temat zaproponowany przez speed'iego. Cześć z osób zacznie się zastanawiać: "No ale po co rozszerzać? Wszystko zastało ładnie i mądrze napisane. Dodatkowa kasa w BuzzBee i to za jakieś tylko polecenie - wchodzę w to!"

To teraz przyjrzyjmy się, jak to wygląda z drugiej strony ;) Otóż warto się chwilę zastanowić nad tak prozaiczną rzeczą jak finansowanie tych rzekomych 5%. Jak myślicie, skąd BuzzBee oraz, jak to było napisane "wszystkie większe, prężnie rozwijające się firmy" uzyskają budżet na opłacanie tych 5%?

Chwila na zastanowienie... i jedyne co przychodzi do głowy to podwyżka cen oferowanych usług. Kolejna chwila refleksji... "jak podwyżka, skoro BuzzBee dopiero zdobywa rynek, a przecież nic tak nie odstrasza potencjalnych klientów, jak wysokie ceny". Hmmm, dobra okey w takim razie zostaje cięcie stawek dla wykonawców, przecież oni i tak nie wiedzą czy zlecenie będzie za 10 zł czy za 9,5.

Więc teraz pytanie do ogółu, o którym niestety nie wspomniał speed'y: "chcecie mieć system prowizji za polecenia, kosztem Waszych utraconych przyszłych dochodów, które utrzymywałby tzw. aparat administracyjno urzędniczy?"

Na zakończenie kilka słów ode mnie: nic tak nie promuje żadnej organizacji, jak wysoka jakość usług (produktów) w stosunku do oferowanej ceny. Jeśli przy tym udałby się zachować wysoki poziom wynagrodzeń (a co za tym idzie satysfakcję z wykonywanej pracy) to mamy krótki przepis na idealną organizację, której żaden viral marketing (lub też nazywając rzecz po imieniu chwilowa moda) zupełnie do szczęścia nie jest potrzebna.

Dobrą alternatywą w zamian za system poleceń wydają się być konkursy. Przykładowo, jeśli brakuje wykonawców w warmińsko-mazurskim to można by ogłosić lokalny konkurs dla osób tam zarejestrowanych, gdzie nagrodą byłyby smartfony. I to niekoniecznie te najdroższe ale takie, które zapewniałby wygodną pracę z BuzzBee (dobry i szybki aparat, świeży android, dużo ramu). Wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby satysfakcjonujące dla wszystkich, a przede wszystkim byłoby o wiele tańsze niż system poleceń generujący stałe koszty.

A się rozpisałem, ciekawe czy ktoś w ogóle doczytał to do końca? ;)

Pozdrawiam,
sqs
Nazwa użytkownika aplikacji: seequs
Telefon: Huawei ShotX android 5.1.1
Telefon: Motorola Moto E (2nd Gen.) android: 6.0

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości