Strona 1 z 1

Zmiana lokalizacji

: 14 lis 2015, o 00:33
autor: kropeczka200
Przed wykonywaniem zadania w domu upewnilam się że zaznaczone miejsce na mapie jest faktyczne z rzeczywistym "mniej więcej" co prawda ale można powiedzieć, że jest ok. Jakie było moje zdziwienie gdy stojąc przed sklepem i klikając "Dalej" pojawił mi się komunikat, że jestem zbyt daleko od wskazanego miejsca aby rozpocząć zadanie. W tym momencie kliknęłam "prowadź" i pokazało mi, że powinnam przejść 850 m do miejsca gdzie na 100% nie ma żadnego sklepu, którego szukałam. Po powrocie do domu chciałam wysłać informacje o błędnie umieszczonym markerze, moje zdziwienie jest tym większe ponieważ marker z powrotem pokazuje w miarę poprawna lokalizacja. Czym to jest spowodowane ?! :?:

Re: Zmiana lokalizacji

: 14 lis 2015, o 00:44
autor: Rychu
GPS w telefonie lubi sobie "przeskoczyć". Szczególnie gdy jest włączona opcja wspomagania nadajnikami GSM, wtedy czasem chwyci sygnał z jakiegoś nadajnika oddalonego o spory kawałek i pokazuje miejsce np. kilometr dalej.
Trzeba chwile poczekać, aż się odnajdzie ;)
Mi się też czasem zdarza, że stoję obok obiektu, GPS pokazuje prawidłową pozycję, a mimo to appka stwierdza, że jestem za daleko...
Trzeba wtedy chwilkę odczekać i spróbować jeszcze raz.

Re: Zmiana lokalizacji

: 14 lis 2015, o 01:08
autor: kropeczka200
Z 5 min krążyłam wokół sklepu, no ale możliwe, że to rzeczywiście to. Trzeba mieć nadzieje, że problem nie będzie się powtarzał. Niestety zadania już nie wykonam bo jutro nie zdążę się pojawić w danym sklepie raz jeszcze. Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Re: Zmiana lokalizacji

: 14 lis 2015, o 02:41
autor: Rychu
5 minut to zdecydowanie dłużej nich chwila o której myślałem ;)
Pozycja GPS w aplikacji rzeczywiście lubi się czasem gdzieś zafiksować, a my już wtedy jesteśmy gdzie indziej.
Zawsze można wtedy apkę zmusić do porania aktualnej pozycji ręcznie - klikając 2 strzałeczki ułożone w kółeczko na górze ekranu. Te między ikonka wiadomości a profilem. Pojawia się wtedy ikonka satelity w lewym górnym rogu, która sygnalizuje pobieranie pozycji GPS.

Re: Zmiana lokalizacji

: 14 lis 2015, o 16:56
autor: kropeczka200
Kolejnym razem tak zrobie. Jeżeli problem będzie się powtarzał odezwę się :)